Türkiye’nin En İyi İşverenleri
By admin

Türkiye’nin En İyi İşverenleri

Enerji, madencilik ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ODAŞ, Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen anket sonuçları doğrultusunda 2 şirketiyle “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine girdi. ODAŞ genel merkezi ve Suda Maden, çalışanlarının oylarıyla ilk kez katıldığı anket çalışmasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında yer aldı.

Enerji, madencilik ve turizm sektörlerinin önde gelen şirketlerinden ODAŞ, iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde ODAŞ ve Suda Maden şirketleriyle yer aldı.  ODAŞ bünyesindeki Suda Maden, listede 50 – 99 çalışan sayısı kategorisinde 1. Sırada yer alırken ODAŞ genel merkezi ile ise listeye 26’ncı sıradan girdi. 

Çalışanlarından Suda Maden’e 100 skor puanı

ODAŞ, bünyesindeki Suda Maden kendi kategorisindeki şirketler arasında, çalışanlarından 100 skor puanı alarak çalışmaya katıldığı ilk yılda listeye giren ilk maden şirketi oldu. 

10 yılı aşkın süredir enerji ve madencilik alanında faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüten, bunun yanı sıra turizm gibi potansiyel alanlarda da yatırım fırsatlarını değerlendirerek yeni sektörlere adım atan ODAŞ Grubu, böylece başarılı çalışan deneyimi uygulamalarını bu liste ile bir kez daha taçlandırdı.

ODAŞ İnsan ve Kültür Direktörü İnci Arıkan, sertifika süreciyle ilgili olarak “Bulunduğumuz sektörlerde dinamik ve çevik bir iş anlayışıyla çalışıyoruz. Benimsediğimiz iş yapış tarzı çalışanlarımızın özverili performansları sayesinde başarıyı getiriyor.

Bu süreçte yapmaya çalıştığımız her kademeden çalışma arkadaşımızı kariyer yolculuklarında destekleyecek aksiyonları almak. Akademimizden sağladığımız soft skill eğitimler; düzenlediğimiz teknik eğitimler, odak grup çalışmaları sayesinde gelişimi ve birbirinden öğrenmeyi merkeze alıyoruz. ODAŞ Yönetici Gelişim Programı ile liderlik becerilerimizi kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımız sayesinde bu yıl ilk kez 2 şirketimizle birlikte “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında olmaktan gurur duyuyoruz” . Bu listede yer almak çalışma arkadaşlarımız için güvenilir, adil, gurur duyulan, takım ruhundan beslenen bir çalışma ortamı yaratabildiğimizi kanıtlaması açısından büyük önem taşıyor” diye konuştu.

ODAŞ Hakkında

ODAŞ, enerji, madencilik ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketler topluluğudur. Faaliyete başladığı günden itibaren çevik ve dinamik yapısıyla başarılı projelere imza atan ODAŞ, sürdürülebilir finansal yönetimi sayesinde kuruluşunu takip eden 5 yıl içerisinde Borsa İstanbul Ulusal 100 endeksine girdi ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar 50 endeksinde işlem görmeye başladı.

Türkiye’de 340 MWm’lik kapasiteye sahip Çan 2 Termik Santrali’ni bünyesinde bulunduran ODAŞ, sahip olduğu bilgi birikimi, dinamik yaklaşımı ve güçlü sermaye yapısıyla uluslararası arenadaki ilk yatırımını Özbekistan’da toplam 174 MW kurulu güce sahip bir doğal gaz kombine çevrim santralini hayata geçirerek yaptı.  

Madencilik alanında ise antimuan, altın, gümüş, nikel ve kömür rezervlerine sahip olan ODAŞ’ın, maden saha ruhsatları ve işletmeleri bulunuyor. Bu alanda çalışmalarına Türkiye’de devam eden şirket, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde az sayıdaki stratejik metal üreticilerinden biri konumundadır.

Mevcut faaliyetlerini çevresel ve sosyal hassasiyetleri göz önünde bulundurarak başarıyla sürdüren ODAŞ, girişimci kimliğiyle farklı sektörlerdeki yeni yatırım fırsatlarını da yakından takip ediyor.

Sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda turizm alanındaki fırsatları da değerlendirmek üzere çalışmalara başlayan ODAŞ, bu alanda üst segmente yönelik ilk otel yatırımını da Fethiye’de hayata geçiriyor.

  • No Comments
  • Mayıs 5, 2024