Effie’den iki prestijli ödül birden!
By admin

Effie’den iki prestijli ödül birden!

2TikTok ve İKSV iş birliğine Effie’den iki prestijli ödül birden! TikTok ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan Effie Ödülleri’nden ödüllerle döndü. Dün akşam Divan Kuruçeşme’de düzenlenen görkemli bir törende ödülleri alan TikTok ve İKSV, sezonu bir altın ve bir bronz olmak üzere iki Effie’yle açtı.

Dünyanın en prestijli pazarlama ve reklam etkinliği yarışmalarından biri olan Effie Ödülleri; 55 ülkede, EACA’e (European Association of Communciation Agencies) üye Reklam Ajansları Dernekleri ve Reklamveren Dernekleri tarafından ortak olarak düzenleniyor. 

Popüler eğlence platformu TikTok ve Türkiye’nin köklü kültür-sanat kurumu İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ortak projelerinin aldığı iki ödülle törene damgasını vurdu. TikTok ve İKSV; yaptıkları işbirliğiyle sponsorluk kategorisinde altın ödül kazanırken 17. İstanbul Bienali için hayata geçirdikleri projeyle kültür-sanat kategorisinde bronz Effie ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında #gösteribaşlasın etiketiyle ortaklıklarını duyuran TikTok ve İKSV, eğlence sektöründe ses getiren aktivite ve kampanyalara imza attı. TikTok’ta parlayan genç müzisyenlerin 29. İstanbul Caz Festivali sahnesinde yer alması, #BienaldeÖğrendim kampanyasıyla binlerce TikTok içerik üreticisinin 17. İstanbul Bienali’nde öğrendiklerini milyonlara ulaştırması gibi önemli çalışmalar yürüten iki kurum; 41. İstanbul Film Festivali için çıkan #neizlesem kampanyasıyla da bir araya geldi. Yapılan kampanyayla birlikte festivalin ve içerik üreticilerinin mecraya özel içerikleri #neizlesem etiketi altında TikTok aracılığıyla milyonlarca insanın ekranlarına ulaştı. 

“Birbirimize çok yakıştık”

TikTok’la yaptıkları işbirliğinin; 50. yılını kutladıkları 2022’nin en heyecan verici değişimlerinden biri olduğunu söyleyen İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak, sözlerine şöyle devam etti: “50. yılımızı kutladığımız 2022’nin en heyecan verici değişimlerinden biri TikTok’la yaptığımız işbirliğiydi ve daha ilk senemizde bu kadar prestijli bir ödül töreninden iki ödülle dönmemiz, aslında ne kadar doğru bir işbirliğine imza attığımızın en büyük göstergelerinden biri oldu. İKSV, her yaşında aynı dinamizmini ve kimliğini koruyarak izleyicileriyle farklı kanallarda iletişim kurmaya, güncel ihtiyaçlara yanıt vermeye devam edecek. TikTok’la uyum ve neşe içinde çalıştık ve gelecekteki projelerimiz için de çok heyecanlıyız.” 

“Daha anlamlı ve yararlı içerikler” 

TikTok Türkiye Pazarlama Lideri Mehmet Özdoğan, Effie’nin önemini ve işbirliğinin yarattığı etkiyi şu sözlerle vurguladı: “Effie, sonuç odaklı bir ödül töreni. Bu sebeple TikTok’un DNA’sına ve işleyiş biçimine çok yakıştığını düşünüyoruz. Özellikle pazarlamacılar çok iyi bilirler, sponsorluk kategorisi yarışın çok çetin geçtiği, kampanya yapmanın oldukça meşakkatli ve masraflı olduğu bir kategori. Jüri üyelerine İKSV’yle aramızdaki gönül birliğini gördükleri ve büyük amacımız olan milyonlarca kullanıcımıza daha ‘anlamlı’ ve daha ‘yararlı’ içerikler çıkarma arzumuzu tanıyıp ve kıymetli ödüllerle iş birliğimizi taçlandırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. Eminiz ödül sezonunun kalanında da bu ikilinin adını sık sık duyacağız.” 

İş birliğinin en önemli parçalarından biri olan #BienaldeÖğrendim kampanyasının Bronz ödül almasıyla ilgili olarak, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer şunları söyledi: “TikTok iş birliğiyle, İstanbul’un çok farklı mekanlarına yayılan bienal projelerini milyonlara ulaştırma imkanı yakaladık.   #BienaldeÖğrendim ve #İstanbulBienali etiketleriyle TikTok’ta paylaşılan 10 binden fazla içerik, 250 milyon izlenmeye ulaştı. TikTok’ta viral olan bienal içerikleri aracılığıyla gençlerin bienal sergileri ve mekanlarıyla daha kolay ilişki kurabildiğini düşünüyoruz. Bir önceki bienale oranla üniversite öğrencilerinin katılımında bir artış gözlemledik. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz İstanbul Bienali’nin geniş kitlelere erişmesi en öncelikli amacımız. Bu ödül de bu konudaki başarımızın en büyük göstergelerinden biri oldu.”

Avrupa’da Cannes Film Festivali’yle eş zamanlı olarak Türkiye’de de İKSV’yle ortaklığa başlayan TikTok; bir seneden kısa bir sürede Türkiye’deki sinefillerin, sanat tutkunlarının, geleceğin sinemacılarının ve müzisyenlerinin yeni evi olmayı başardı.

  • No Comments
  • Haziran 29, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir