Hizmet İhracatı ödülü
By admin

Hizmet İhracatı ödülü

Hizmet İhracatı ödülü; Teleperformance Türkiye, Bilişim 500 Araştırması’nda “Hizmet İhracatı” kategorisinde bu yıl da lider oldu.

Dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, Türkiye’de müşteri deneyimi alanında yaptığı inovatif çalışmalar ve yenilikçi çözümlerle pazara yön vermeye devam ediyor. Yabancı dil müşteri hizmetleri pazarının lideri şirket, bilişim sektörünün en prestijli araştırmalarından Bilişim 500’de “Hizmet İhracatı” kategorisinde bu yıl da birinci oldu.

Dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, Türkiye’de müşteri deneyimi alanında verdiği hizmetlerle pazara yön vermeye devam ediyor. Özellikle çok dilli hizmet alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Teleperformance Türkiye, bilişim sektörünün en prestijli araştırmalarından Bilişim 500 Ödülleri’nde bu yıl da “Hizmet İhracatı” kategorisinde 121 şirket arasında lider konumda yer aldı. 

Teleperformance Türkiye, 2 binin üzerindeki etkileşim uzmanıyla 20’den fazla farklı dilde hizmet vererek çok dilli hizmet ihracatında ilk sırada yer alıyor. Teknolojiden e-ticarete, konaklama ve seyahatten medya, eğlence, enerji ve otomotiv gibi sektörlere kadar geniş bir yelpazede lider markalarla iş birliği içinde bulunan Teleperformance Türkiye, bu markalara Almanca, Felemenkçe, İngilizce, Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce dilleri başta olmak üzere hizmet veriyor. Bu dillere ek Çince, Japonca, Korece gibi diller de şirketin portföyünde yer alıyor. Kapsamlı dil portföyünün yanı sıra yetkin yazılım ekipleri ile geliştirdiği, iş performansını artıracak ileri teknoloji çözümlerinden; üretken yapay zeka yazılımları ve gelişmiş veri analitiğine kadar birçok alanda sahip olduğu teknolojik yetenekleri ile çağın dijital temelli müşteri deneyimi yaklaşımına öncülük ediyor.

Teleperformance Türkiye Çok Dilli Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Toprak, “Teleperformance olarak 20’den fazla dilde, global ve yerli markalara hizmet veriyoruz. Bizi zirveye taşıyan en güçlü yanlarımızdan biri çok dilli hizmetlerde sağladığımız kurum kültürümüz. 2022 yılında da Türkiye’de yabancı dil müşteri hizmetleri pazarının lideri olmuş ve Bilişim 500 şirketleri arasında yılın “Hizmet İhracatı Kategorisinde” 100 firma arasında ilk sırada yer almıştık. Birlikte çalıştığımız global ve yerli markalar ile müşteri deneyimi alanında beraber yaptığımız başarılı çalışmalar bizi bu ödüle taşıdı. Türkiye’de çok dilli hizmet pazarında büyüme stratejimizin bir parçası olarak, hem yurt dışına açılan yerli markaların hem de global markaların müşterilerine kusursuz bir deneyim sunma hedeflerinin bir parçası olmayı sürdüreceğiz. Yabancı dil alanında verdiğimiz hizmetlere yatırım yapmaya, hizmet ihracatı ile ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Teleperformance Türkiye’yi çok dilli hizmet sunan müşteri deneyim merkezleri içinde lider yapan özelliklerinin başında hizmet sunduğu 91 ülkede ve 170’den fazla pazarda geliştirmiş olduğu güçlü teknolojik altyapısı, sektöre yönelik inovatif çalışmaları, ileri güvenlik prosedürleri, uzaktan çalışma modeliyle, en uygun yerel ve uluslararası çözümlerle entegre hizmet sunma becerisi geliyor. 

Teleperformance Grubu Hakkında 

Dijital olarak entegre edilmiş iş hizmetlerinde lider bir küresel grup olan Teleperformance, birçok sektörde dünyanın en büyük şirketlerine stratejik bir ortak olarak hizmet veriyor. Müşteri deneyimi yönetimi, arka ofis hizmetleri ve iş süreci bilgi hizmetlerinden oluşan üç geniş yüksek değerli çözüm ailesini birleştiren bir Tek Ofis destek hizmetleri modeli sunuyor.  Bu uçtan uca dijital çözümler, benzersiz kapsamlı bir ileri teknoloji, yüksek temas yaklaşımına bağlı olarak başarılı müşteri etkileşimini ve optimize edilmiş iş süreçlerini garanti ediyor. 

2022 yılında şirket, konsolide cirosunu 8,1 milyar Euro olarak bildirdi. Teleperformance Grup, 44 yıllık deneyimi ve %50’si evden çalışan 410 bin çalışanıyla 91 ülkeden 170’in üzerinde pazarda 1.200’den fazla müşterisine hizmet sağlıyor. Şirket, 400 iletişim merkeziyle dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının birbirinden çok farklı olan müşteri kitlelerine, 300 dil ve lehçede hizmet sunan programlar yürütüyor.

Teleperformance Türkiye Hakkında 

Lider müşteri deneyimi ve yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, 1995 yılından bu yana 8.000’den fazla etkileşim uzmanıyla, 150’den fazla markaya, Türkiye’nin her yerinden hizmet sunuyor. Başta Türkçe, Almanca, İngilizce, Felemenkçe ve Arapça olmak üzere desteklediği 20’den fazla dil ile Türkiye’de çok dilli hizmet sunan müşteri deneyim merkezleri içinde lider konumda yer alıyor. Uçtan uca müşteri deneyimindeki bilgi birikimini, teknolojinin gücüyle birleştiren Teleperformance Türkiye, yetkin yazılım ekipleri ile geliştirdiği ihtiyaca uygun çözümler ve geniş partner ekosisteminin gücü ile müşterilerinin uçtan uca eksiksiz bir dijital dönüşüm gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

  • No Comments
  • Ağustos 10, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir