iF DESIGN STUDENT AWARD
By admin

iF DESIGN STUDENT AWARD

iF DESIGN STUDENT AWARD 2023 ÖDÜL TÖRENİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ. Bu yılın genç tasarımcılar yarışmasının kazananları belli oldu! 56 ülkeden 7,000’den fazla tasarım arasından en iyi 76 fikir iF DESIGN STUDENT AWARD 2023 ödülüne layık görüldü. Çığır açan dokuz çözüm de toplam 50,000 Euroluk para ödülünü paylaştı.

– Yarışma kategorileri Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKH) göre belirleniyor.

– Avrupa ve Asya kültürlerinin harmanlandığı İstanbul ödül töreni için mükemmel bir seçim oldu.

Dünyanın dört bir tarafından gelenlerle bu yıl katılım muazzamdı. 52 ülkeden 7,000’den fazla öğrenci tasarımı bu yılın iF DESIGN STUDENT AWARD 2023 ödülü için yarıştı. İlk değerlendirme sonucunda çevrimiçi yapılan ön seçim sürecinden 300 çalışma geçebildi.  17 Mayıs 2023 tarihinde Berlin’de gerçekleştirilen nihai jüri değerlendirmesinden sonra iF DESIGN STUDENT AWARD 2023 ödülünü kazanan 76 yarışmacı artık belirlendi. Çığır açan dokuz tasarım ise toplam 50,000 Euroluk para ödülünü paylaştı.

Ödül kazanan tüm genç tasarımcılar iki gün boyunca, yarışmanın düzenlendiği Boğaziçinin ışıltılı şehri İstanbul’da coşkulu bir şekilde kutlandılar. 

Festival tadında resmi ödül töreni 22 Haziran 2023 günü ünlü ARTER sanat ve tasarım müzesinde gerçekleşti. Kazananlar ödüllerini ve para ödüllerini büyük sahnede iF Design CEO’su Uwe Cremering’den aldı: “Her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen, cesaretleriyle ve canı gönülden çabalayan genç tasarım yeteneklerinin ilham verici gücüne hayran kalıyoruz. Dünyamız onların fikirleri sayesinde biraz daha iyi. 

Uzman jürimizin muhteşem bağlılığı ve elbette tanınmış sponsorlarımızın çoğunlukla uzun süredir devam eden sadakati ve desteği için minnettarız!Sponsorlarımız olmasaydı, bu yarışma mümkün olmazdı.”

Türkiye Ofisinden Sinem Kocayaş ve Cihan Sirolu“İstanbul’da genç yeteneklere ve gelecek vaad eden tasarımcılara ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz, İstanbul’da geleceğin ünlü ve başarılı tasarımcıları iF Design Student Ödül Töreni için bir araya geldi. Türkiye’nin turizm, hizmet ve tasarım sektöründe güzel bir deneyim sahibi oldular.” dedi

Yarışma kategorileri Birleşmiş Milletler (1-15) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKH) göre belirleniyor:

Yoksulluğa Son / Açlığa Son / Sağlık ve Refah / Kaliteli Eğitim / Toplumsal Cinsiyet Eşitliği / Temiz Su ve Hijyen / Uygun Fiyatlı ve Temiz Enerji / İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme / Sanayi, İnovasyon ve Altyapı / Azaltılmış Eşitsizlik / Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar / Sorumlu Tüketim ve Üretim / İklim Eylemi / Suda Yaşam / Karada Yaşam

Değerlendirme Kriterleri

iF DESIGN TALENT AWARD 2023’ün Altın Kazanan dokuz yarışmasıcısın tamamı aşağıdaki soruları yanıtlarken ortalamanın üzerinde puanlar almaktadır:

• Bir sorunu çözüyor mu? 
• Yüksek ahlaki-etik standartları yansıtıyor mu veya destekliyor mu? 
• Grup ilişkilerini güçlendiriyor mu? 
• Olumlu bir deneyim yaratıyor mu? 
• Ekonomik açıdan bir anlam ifade ediyor mu?

  • No Comments
  • Haziran 29, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir