İzmirde piyano rüzgarı esecek
By admin

İzmirde piyano rüzgarı esecek

Sanat severlere bu müjdeli haberi vermekten mutluku duyuyoruz; İzmirde piyano rüzgarı esecek.

Dünyaca ünlü piyanist, Buğra BALCI 2 Kasım saat 20:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde muhteşem bir piyano ziyafeti verecek.

Buğra Balcı hakkında sizleri de kısaca bilgilendirmek isteriz. Buğra Balcı müzik eğitiminde dünyanın önde gelen kurumları Berklee ve The Collective School of Music’ten prestijli bir eğitim ile ABD’nin New York şehrinin kalbinde görkemli bir yedi yıl geçirdi.

Müzik dünyasının önde gelen isimlerinden usta piyanist Buğra Balcı’nın serinin dördüncü konserine 2 Kasım saat 20:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde verecek. Sanat severlerin sabırsızlıkla beklediği hasret sona erecek..

Sanat yaşamı süresince yalnızca bir müzisyen ve besteci olarak başarılı olmakla kalmadı, aynı zamanda saygı duyulan bir öğretim görevlisi rolünü de üstlendi. Los Angeles, Chicago ve New York gibi şehirlerde prömiyer kazanan klasik başyapıtlar besteledi.

Besteleri yalnızca müzik tutkunları arasında yankı uyandırmakla kalmadı, aynı zamanda NASA, IBM, InVision, AT&T ve Yamaha gibi Dünya devlerinden onur ödülleri aldı.

Büyülü bir geceye hazır olun..

Yaklaşan bu konserde Buğra Balcı sahneye çıkacak ve sizi müzik tarihinde büyüleyici bir yolculuğa çıkaracak.

buğra balcı
buğra balcı

Müzik dünyasında öncü ve insanlık tarihinde ilk olan 10.500 sayfalık ve 147 ciltlik anıtsal yapıt “The Virtuoso Pianist”ten alıntıları bir araya getirirken Bach ve Chopin’in 1600’lü yıllarda yaptığı gibi melodileri bir araya getirecek.

Kendi sözleri ile

Bu muhteşem konser sadece geçmişin zengin müzik dokusuna saygı duruşunda bulunmayı değil, aynı zamanda doğaçlamanın büyüsüyle geleceğe giden yolu da aydınlatmayı vaat ediyor.

Performans, cazın son döneminin çağrıştırıcı seslerini de içeren müzik türlerinin eklektik bir birleşimi olacak. Bu büyük gece 2 Kasım saat 20:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi‘nde gerçekleşecek. Bu konser, Buğra Balcı’nın çığır açan serisinin dördüncü serisi olup, 10.500 sayfalık “The Virtuoso Pianist” adlı anıtsal kitabının yanı sıra, Bach ve Chopin’in ruhlarını aktaran, hayatta bir kez karşılaşacağınız bir beste yapma fırsatı sunuyor.

Bu harika gecede, piyano müziğinin geçmişinin, bugününün ve geleceğinin heyecan verici bir sanat ve yenilik gösterisinde birleştiği müzikal bir yolculuk sizi bekliyor.

Biletler Biletix de

Kendi Bloğundan Alıntı..

Genel olarak sanat söz konusu olduğunda tartışabileceğimiz ve bunların arkasındaki anlamı bulabileceğimiz tonlarca şey var ama en önemlisi sanatın Hayatta neden bu kadar önemli bir şey olduğu.

Çok basitleştirmek ve burada en iyi zaman yönetimi olan bir noktaya gelmek için, her ruhun yaratıcı bir makine olduğunu söyleyebilirim ve yaratırsan mutlu olursun, paylaşırsan mutlu olursun. Ama en önemlisi, kelimelerin hiçbiri bunun için yardımcı olamayacağı bir şekilde anlaşılacaksınız. Ve bu yüzden sanat var. Sanatlar arasında, içindeki unsurları göz önünde bulundurursak müziğin en zor ve en anlamlı olduğunu söyleyebiliriz ve fiziksel olarak size her şeyden çok dokunur, gerçekten vücudunuza dokunur, kulağınıza ses dalgaları.

Ama “müzik” ve kapasitesi derken “en iyisini” arayın. En iyisini ararsanız evet, diğer birçok sanatçının Yaşamdaki o noktalara ulaşamayacağı yerlere ulaşabilirsiniz. Anlamak ve sindirmek zor olabilir, ancak en iyisini yaptığınızda, Hayatı çok daha geniş ve daha derin göreceksiniz. İletişiminiz değişecek, görünümünüz farklı olacak, anlayışınız daha iyi olacak, sevginiz, saygınız ve çok daha önemlisi işleri nasıl gördüğünüz çok daha iyi olacak.

Karmaşık olabilir, bu sanatçının fikri veya fikirleri nasıl resmettiğini ana resmi arayın.

Çok basit olabilir, arkasındaki nedeni arayın, düşündüğünüzden çok daha derin olabilir.

En iyisini arayın.

Sen de bir sanatçısın, bu yüzden en iyisini seç.

  • No Comments
  • Eylül 11, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir